Беленький Марьян (belenky) wrote,
Беленький Марьян
belenky

Суспільство. Культурний простір

Мар’ян Біленький
Св’ята комедія.

Проходьте, громадянине Данте, сідайте, закурюйте. Ви, мабуть, вже здогадалися, навіщо ми вас покликали? Так, відносно вашої поемки. Тут нам товариші патріоти передали копію.
Nel mezzo del cammin di nostra vita mi ritrovai per una selva oscura ché la diritta via era smarrita.
Як же ж вам не соромно так плюндрувати та паплюжити нашу мову? Ви ж з порядної сім’ї.
Дозвольте запитати – що то за суржик? Як? Італійська мова? Porca Madonna! Нема такої мови, шановний пане добродію! Нема і не буде! А це вже не ваша справа, якою мовою я розмовляю вдома. В нас є наше велике культурне нащаддя – латина. Імперії вже немає, але імперська мова є и буде! За що боролися та гинули наші славнозвісні батьки та діди? Балакати ви можете як вам завгодно, але писати кожна культура людина зобов’язана латиною. Якшо ми дозволимо кожному писати мовою свого містечка, в нас молодь через якихось 20 років Ювенала не зможе читати. Ви розумієте, куди ви штовхаєте нашу молодь? До безкультурності, розбещеності та хуліганства на мовній основі. Кому потрібні оті ваші дешеві викрутаси? „Італійська”. Тільки щоб ото перед дівчатами гонорувати. Ось , мовляв, наша місцева селебріті. Уявіть собі – що то буде, якщо кожен почне своєю мовою писати? Країна розсиплеться немов хатинка з карт. Солдати не зможуть розуміти один одного, і ми станемо легкою здобиччю турків, що в їх немає таких розумників як ви. Вас же першого у полон візьмуть, будете прикований до галери усе життя. Ось до чого ваші поемки приводять. Державна, імперська мова – то важливий фактор консолідації суспільства. А з сепаратизмом ми боролися і будемо. Скажіть відверто – хто вас навчив цьому неподобству? Турки? Євреї?
Чистосердечне визнання полегшить вашу провину. Ось вам папір, олівець, пишіть. Чаю, кави? Може, обіда замовити, у нас тут непогано годують. Ну, то я вийду, не буду вам заважати. Що? Не хочете? Ну добре. Я бачу – ви людина здібна, мабуть, хочете, щоб вашу поему читали, гонорари отримувати. Так пишіть зрозумілою мовою, мовою усього цивілізованого людства! Знаєте, ми ж тут теж не звірі, хоча про нас багато балачок. Я й сам у юності віршики пописував. Давайте по-доброму. Поемки вашої я не бачив. Перепишіть ії людською мовою, приносьте. Ми допоможемо. Місцеві кадри нам необхідні. Будете отримувати місячну платню, квартиру, премію. А оригінала спаліть. Хочете пораду? У рай помістіть наших керівників. Поема одразу отримає необхідне соціальне звучання. Про себе я вже не кажу, це як вам ваша совість підкаже. До речі, ми з вами могли б встановити тарифи за зображення абонентів у раю, а їхніх ворогів – у пеклі. Якщо вам потрібен літагент... 10% … В мене зв’язки …Ми допоможемо… Що? Ні? Ну що ж, тут у нас є листи трудящих, що просять відібрати у вас флорентійську прописку та вислати на 101 кілометр за дармоїдство. А поемку вашу я вимушений буду заборонити, як спрямовану супроти безпеки держави. Ех, не ті зараз часи, ви б в мене вже десь на лісоповалі у Альпах перевиховувалися. Послухайте розумну людину, вельмишановний пане добродію. Я ж на отій літературі вже не перший рік сиджу. Років через 20 від вашої поемки і сліду не залишиться.
Subscribe

 • (no subject)

  Писатель и деньги. Личный опыт. Марьян Беленький Об авторе:…

 • (no subject)

  А шо? Пусть ФБ закроют навсегда, и тогда все сюда вернутся. За что меня банили в ФБ: "Русофобские" цитаты из Пушкина, Лермонтова, Щедрина и т. д.…

 • (no subject)

  Марьян Беленький Скромность. Профилактика и лечение Скромность, наряду с шизофренией и депрессией является тяжелым психическим расстройством. Б-ному…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

 • 3 comments